Invital RO BASIC reverzná osmóza

Základná reverzná osmóza vhodná na sladkovodnú akvaristiku, hydropóniu a výrobu destilovanej vody pre akékoľvek použitie. Z vody odstraňuje tvrdosť, ťažké kovy a všetko nevhodné pre akvariové rastliny a živočíchy.

Vytvára mäkkú a úplne čistú vodu

Reverzná osmóza vytvára úplne mäkkú vodu. Takto viete dostiahnuť presne tvrdosť vody, akú potrebujete, napr. pri odchove rýb, alebo pri chove rýb ktorým vyhovuje mäkšia voda.

Vodu z reverznej osmózy môžete zmiešať s pôvodnou vodou, a dosiahnuť tak požadovanú tvrdosť, prípadne do nej môžete doplniť minerály pomocou prípravkou na to určených.

Ideálne pre sladkovodné akvária, hydropóniu a pod.

Akákoľvek osmóza pracuje tak, že do nej vteká priamo z vodovodu voda, ktorú prefiltruje a z druhej strany osmózy vytečie jedným vývodom voda úplne čistá a druhým odpadová. Čistú vodu použijeme na namiešanie vody v akváriu a odpadovú, ktorá je tvrdá vylejeme alebo použijeme na inú potrebu. Táto osmóza je základným modelom, ktorý je úplne vhodný na použitie v sladkovodnej akvaristike, hydropónii a výrobe destilovanej vody pre akékoľvek použitie.

Jednoduché zapojenie

Osmózu stačí len vybaliť z krabice a je ihneď pripravená na použitie. Existujú dve základné možnosti zapojenia:
Dočasné pri nedostatku miesta - Osmózu umiestnite do kúpeľne len na potrebný čas (väčšinou max. niekoľko hodín) a následne ju opäť upratáte. V takom prípade vtok do osmózy napojíte pomocou sprchového nástavca (v balení) na akúkoľvek sprchu alebo kohútik, samotnú osmózu položíte do vane/sprchovacieho kúta a výtok čistej vody nasmerujete do vedra/nádoby/priamo do akvária. Vývod odpadovej vody do inej nádoby alebo rovno do vane, aby odtiekla do odpadu.
Trvalé pri dostatku miesta - Pokiaľ máte voľné miesto, môžete osmózu napojiť trvale na batériu a odpadový vývod umiestniť dole do odtoku pod drezom/umývadlom. (všetko je v balení) Je to pohdlné riešenie, ale vyžaduje voľné miesto.

Vyrobí až 285 litrov denne

Tento údaj je teoretický, ktorý dokáže membrána vo vnútri osmózy prefiltrovať. Reálne to závisí od tlaku v systéme. Vyšší tlak znamená rýchlejšiu výrobu a tiež úspornejšiu prevádzku, pretože sa zlepší pomer vyrobenej odpadovej a čistej vody. Preto sa používa aj čerpadlo, ktoré vodu tlakuje av dlhodobom čase sa splatí úsporou za vodu.

Jednoduchá údržba

Samotnú osmózu tvorí obal, v ktorom sú predfiltre a membrána. Membrána je samotné srdce osmózy, ktoré vodu odsoľuje a tým zmäkčuje a odstraňuje všetky nežiaduce látky. Pred membránou sú predfiltre, ktoré odfiltrujú najhrubšie nečistoty tak, aby sa nedostali k membráne a predĺžili ich životnosť. Vnútri zostavy je použitá vysoko kvalitná membrána, ktorá vydrží minimálne výrobu 30 000 litrov vody. Samotné predfiltre je vhodné meniť po 6-11 tisícoch litroch vody.

Dlhá životnosť vďaka oplachovaniu

Naša osmóza má priamo v sebe zapojený tzv. oplachovací ventil, ktorý stačí raz za čas otočiť a na niekoľko sekúnd tak membránu prepláchnuť od zasolenia. Zvyšuje to jej životnosť.

Obsah balenia

  • telo reverznej osmózy so zavedenou inštaláciou
  • 1x korpus pre membránu
  • membrána 75gpd
  • uhlíkový a sedimentačný predfilter
  • oplachový ventil
  • napojenie na odpad
  • prechodka 1/2 na sprchu
  • vsuvka 1/2 a prívodný ventil 1/4
  • hadička pre reverznú osmózu 3x 2metre

46,50 €
cena vrátane DPH