ALAVIS Sanicell 60 tbl.

ALAVIS Sanicell 60 tbl.

Čo je SaniCell™?

SaniCell™ je patentovaná zmes Inozitolu, Ca2+ Mg2+ a IP6 (Inozitol-hexafosfátu), ktoré sa navzájom pozitíve dopĺňajú. Hlavný význam týchto látok je v posilnení imunity organizmu a vo zvýšení ochrany pred nádorovými ochoreniami. Jedná sa o prírodné látky, ktoré sa vo väčšom množstve vyskytujú najmä v semenných obaloch strukovín, obilnín a v orechoch. Inositol pôsobí v organizme ako látka podporujúca činnosť pečene a nervových buniek.

Ako SaniCell™ pôsobí?

SaniCell™ sa významne uplatňuje pri procese apoptózy (riadená smrť bunky) v rakovinovej alebo vírusom infikovanej bunke. Rakovinová bunka je zvláštna tým, že neprijíma signál apoptózy a patentovaná zmes SANICELL™ patrí medzi látky, ktoré sú schopné nádorovej bunke tento apoptický signál "vnútiť". Tým sa táto bunka nestane obyčajnou bunkou, zostane naďalej nežiadúcou, ale už je možné ju donútiť k zániku (apoptóze).

Na ďalšie ničenie rakovinových alebo inak infikovaných buniek slúžia tzv. NK (natural killers) bunky. Sú to biele krvinky schopné takú "nechcenú", ale smrteľnú bunku zabiť. Takže aktivita týchto "prirodzených zabijakov" sa zvyšuje pri podávaní SANICELL-u™. SANICELL™ podporuje ochranu najmä pri nádorovom ochorení pečene a mliečnej žľazy. Kvalitu kostí a kostnej hmoty môže SANICELL™ tiež pozitívne ovplyvňovať. SANICELL™ je silným antioxidantom, čím bráni vzniku voľných radikálov. Ďalej je taktiež preukázateľne účinným prostriedkom potláčajúcim proces rozvinutia zápalov.


Čo sú to NK-bunky?

NK-bunky sú zo všetkých "vojakov" imunitného systému tie najagresívnejšie. Tieto lymfocyty nemajú žiadnu imunitnú pamäť a sú súčasťou vrodeného imunitného systému. NK-bunky predstavujú asi 5-15% celkového množstva lymfocytov v obehovej sústave. NK-bunkám sa hovorí "prirodzený zabijaci" (Natural Killers).

Pred uvoľnením toxínov a zničením rakovinovej alebo vírusmi nakazenej bunky nepotrebujú rozpoznať žiadny konkrétny antigén. Ich cieľmi sú nádorové bunky. Chránia bunky pred širokou škálou mikroorganizmov spôsobujúcich infekcie. Pri niektorých formách imunodeficiencie (zlyhávania imunity), vrátane AIDS, NK-bunky nefungujú správne a tak umožňujú, aby sa vírusy v ľudskom organizme rozmnožovali.

NK-bunka zabíja už pri kontakte s cieľom, na ktorý sa naviaže, zameria svoje "zbrane" a potom vypustí smrteľnú dávku toxínov. Tie vytvoria v bunkovej membráne napadnutej bunky otvory. Nasleduje zánik bunkovej membrány rakovinovej bunky a rozpad DNA, teda apoptóza alebo inak povedané programovaná bunková smrť. Po uvoľnení smrteľnej dávky chemikálií sa NK-bunka dokáže oddeliť od rakovinovej bunky a zničiť iné poškodené alebo napadnuté bunky v obehovej sústave. Výskumy preukázali, že väčšina rakovinových buniek je zničená v priebehu prvých 24 hodín potom, ako vstúpila do obehovej sústavy.

Medzi špecifické účinky SANICELL-u™ patrí jeho schopnosť vyvažovať z prostredia organizmu nadbytočné minerály. Týmto spôsobom pomáha zabrániť tvorbe močových kameňov a môže výrazne ovplyvniť aj metabolizmus železa a medi. Tieto dva prvky nie sú vždy len pozitívne a žiadané, pretože podporujú vznik voľných radikálov. Aby touto svojou schopnosťou nespôsoboval straty nutných iónov vápnika a horčíka, sú tieto ióny súčasťou prípravku SANICELL™.


Účinky SaniCell-u™:

 • podporuje imunitu,

 • zvyšuje ochranu pred vznikom nádorových ochorení,

 • podporuje liečbu nádorových ochorení,

 • Inozitol pomáha pečeňovým bunkám prekonať zvýšenú záťaž, ktorá je spôsobená užívaním liekov a chemoterapiou,

 • regeneruje pečeň,

 • pôsobí antioxidačne a detoxikačne,

 • podporuje inhibíciu metastáz,

 • potláča proces rozvinutia zápalov,

 • chráni pred vznikom močových kameňov a podporuje ich liečbu

Zloženie v 1 kapsule:

 • 500 mg SanicellTM patentovo chránená látka (patentovaná zmes Inozitolu, Inozitol-hexafosfátu - IP6, iónov vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+)
 • 20 mg Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný)
 • 14 µg Selén (seleničitan sodný, selénan sodný)
Prídavné látky: oxid kremičitý, želatína, oxid titaničitý, stearan horečnatý.

Spôsob použitia:

Kapsule sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy, alebo s kúskom potravy, eventuálne rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá prijímajú bez problémov. Prípravok podávajte aspoň 30 minút pred podaním stravy.V prípade nádorových ochorení je možné na začiatku podávanie dennej dávky 2× – 3× zvýšiť.

21,60 €
cena vrátane DPH