ALAVIS Traumagel 100 g

ALAVIS Traumagel 100 g

Cieľový druh zvierat: Kone, psy

Charakteristika:ALAVIS™ Traumagel je prírodný prípravok, ktorý obsahuje mentol a patentovo chránenú látku Celadrin zloženú z cetylovaných esterov kyseliny myristovej, myristoolejovej, palmitovej a ďalších nasýtených a nenasýtených mastných kyselín zosilňujúcich celkový pozitívny účinok.

ALAVIS™ Traumagel napomáha zvýšiť ochranu pred pôsobením prozápalových enzýmov, výrazne napomáha tlmiť bolestivosť svalov, kĺbov a kostí.

Celadrin™ je patentovo chránená látka, ktorá systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám mladistvú vláčnosť a pružnosť. Svojim zložením spája dve látky, majúce podobné účinky. Jednou z nich je derivát cetyl. Cetylové zlúčeniny sú mnoho rokov používané farmaceutickým priemyslom ako látky detoxikačné, dezinfekčné a vo svojich dôsledkoch protizápalové. Druhou zložkou je zmes nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny myristovej, myristoolejovej a palmitovej. Toto vyvážené zloženie je užitočné nielen tým, že napomáha transportu vo vode zle rozpustných cetylových zlúčenín, ale ako ukazuje najnovší výskum, tieto zložky majú vlastný protektívny a fyziologický účinok. Inhibujú 5-lipogenázu, enzým podporujúci oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. 

Môžeme teda zhrnúť, že zložky patentovo chránenej látky Celadrinu sú prírodnými antioxidantmi, napomáhajú proti zápalu a špecificky blokujú činnosť nežiaduceho enzýmu. Bunková membrána je usporiadaná štruktúra, ktorá oddeľuje a ochraňuje bunkové orgány od okolitých buniek a vonkajšieho prostredia. Medzi hlavné zložky bunkovej membrány patria štrukturálne lipidy, ktoré regulujú príjem živín, minerálov, elektrolytov, liekov a ďalších zložiek cez bunkovú membránu. Táto regulácia je zásadná pre správnu funkciu a zdravie každej bunky. Patentovaná látka Celadrin™ zlepšuje funkciu bunkovej membrány tým, že jej poskytuje ideálnu kombináciu lipidov. Veľké množstvo stresových podnetov sa zameriava na lipidy bunkovej membrány a poškodzuje ich, čím dochádza k narušeniu hlavnej funkcie a prirodzeného stavu membrány a buniek. Táto reakcia poškodzuje membránu a môže spôsobiť zánik buniek. Užívanie Celadrin™ umožňuje bunkovej membráne ochrániť bunku a ubrániť sa pôsobeniu stresových podnetov a pomáha k zlepšeniu funkcie bunkovej membrány. Výsledkom je fluidnejšia, priepustnejšia a revitalizovaná bunková membrána. tento účinok sa dosiahne podporou lipidovej štruktúry bunkovej membrány a umožňuje tak obnovu a regeneráciu buniek. Toto unikátne posilnenie bunkovej membrány vedie k veľkému množstvu regeneračných a reparačných procesov, ktoré prinášajú postihnutému kĺbu úľavu.Menthol je látka obsiahnutá v mäte piepornej, má mierny lokálny anestetický účinok a napomáha prekrveniu tkanív, čo má význam pri zápale a bolesti. Chladivý pocit je spôsobený jeho schopnosťou chemicky spúšťať teplotné receptory, čím spôsobuje úľavu pri zápalových ochoreniach kĺbov, svalov a väzov ako akútnych, tak chronických stavov.

Oblasť použitia:
- u koní a psov s osteoartrózou pri bolestiach chrbta
- pri natiahnutí alebo zápale väzov, šliach a svalov
- pre zlepšenie pohyblivosti kĺbov a odstránenie ich stuhnutosti
- pri úrazoch a ďalších zraneniach
- pri zápale a pre podporu potlačenia bolesti kĺbov, väzov a šliach

Spôsob použitia:
ALAVIS™ Traumagel nanášajte na postihnuté miesto podľa potreby 1-3x denne podľa klinického stavu.

18,70 €
cena vrátane DPH