Chihiros LED A séria 50-70cm 33W A501

Extrémne výkonné svetlo do akvária za najlepšiu cenu
Osvetlenie je vďaka príslušenstvu veľmi variabilné a možno ho použiť nad každým akváriom. Vďaka kovovým nôžkam je možné ho umiestniť nad akvárium bez krytu.

LED osvetlenie Chihiros A bolo vyvinuté v spolupráci s japonskými dizajnérmi a bolo doň vložené množstvo vysoko svietivých LED. Jednotlivé LED boli vybrané tak, aby pod nimi rastliny nielen dobre rástli, ale ukazovali tiež svoje najlepšie farby. Použité boli diódy SMD 0,33W HCRI. Životnosť LED je 30 až 50 tisíc hodín.
Osvetlenie bolo navrhnuté tak, aby pod ním rástli rastliny čo najlepšie. Žiarenie z neho sa teda veľmi podobá spektru slnečného svetla. Navyše boli LED vybrané tak, aby vyzerali farby rastlín pod nimi čo možno najlepšie. Rovnako ako u všetkých LED platí, že 1W svietia ďaleko silnejšie ako 1W žiarivkového osvetlenia. Pre dosiahnutie rovnakej sily osvetlenia teda nie je potrebné použiť toľko W ako v prípade žiariviek.Úspora je teda v prípade LED značná.

Moderný vzhľad osvetlenia ocenia predovšetkým tí, ktorí chcú osvetlenie umiestniť na akvárium bez krytu. Samotné telo tvorí krásny hliníkový profil, ktorý zároveň umožňuje efektívne chladenie osvetlenia.

Možnosti umiestnenia nad akvárium
Umiestnenie na hrany akvária
Môžete použiť buď plastové nožičky (súčasťou balenia) alebo kovové nožičky (môžete zakúpiť TU). Pokiaľ si vyberiete kovové nôžky, môžete LED osvetlenie Chihiros umiestniť aj na dlhšie akvárium, než je ono samo dlhé. Kovové nožičky dokážu na každej strane akvárium predĺžiť až o 10cm. Na akvárium 60cm dlhé teda môžete použiť aj Chihiros A401, ktorý meria len 40cm.
Navyše môžete ľubovoľne meniť jeho výšku od hladiny, čo sa veľmi hodí v prípade, že chcete regulovať intenzitu osvetlenia.

Zavesenie nad akvárium
Poslednou možnosťou, ako svietidlá inštalovať nad akvárium, je ich zavesenie. Na to slúžia zavesovacie kity.
Buď zavesovací kit pre jedno svietidlo: Chihiros kit na zavesenie osvetlenia A serie Single, alebo zavesovací kit pre dvojicu svietidiel: Chihiros kit na zavesenie osvetlenia A serie Double
Svietidlá môžete zavesiť buď klasicky zo stropu, alebo je možné zakúpiť Chihiros držiak pre zavesenie, ktorý následne umiestnite na hrany akvária a svietidlo zavesíte.

Verzia A501

Rozmer: 50x6x5cm

Príkon: 33W

Počet diód: 99ks

Lumeny: 4800lm

Možnosti ako vylepšiť svetlo:

Stmievač s manuálnymi tlačidlami INVITAL LED kontrolér

  • možnosť nastaviť postupné rozvidnievanie a vypínanie
  • možnosť nastaviť intenzitu svetla
  • ovládanie cez tlačidlá na kontroléry
Wifi stmievač Sinkor LED Wifi Control
  • ovládanie pomocou aplikácie v mobile
  • široká škála nastavenia osvetlenia

Náhradný zdroj pre toto svetlo

68,90 €
cena vrátane DPH