INVITAL pH kontrolér so sondou

Spoľahlivý a presný digitálny pH kontrolér INVITAL je nepostrádateľnou pomôckou každého úspešného akvaristov. Celodenný dohľad nad kyslosťou vody umožňuje čo najpresnejšie dávkovanie CO2 pomocou Vášho setu s nočným vypínaním. Nemusíte sa už spoliehať na spínacie hodiny a mnohokrát nepresný pH test, INVITAL kontrolér kontroluje parametre vody s maximálnou odchýlkou presnosti 0,1%.

Vlastnosti pH kontroléra

  • Jednoduché rozhranie a ľahká inštalácia kontroléru do akvária
  • Odolná sonda a presná pH sonda
  • Indikátor zapnutia a vypnutia spínača EMG ventilu
  • Široká škála pôsobnosti - je možné využiť nielen v akvaristike
  • Obsah balenia: pH kontrolér, pH sonda (náhradnú pH sondu nájdete tu)
Funkcie pH kontroléra
Stabilné hodnoty pH v akváriu sú veľmi dôležité. Vyhovuje to ako rastlinám, tak aj živočíchom. Pri bežnom vypínaní CO2 systému na noc sa pH počas noci zvýši. Vďaka ph kontroléru bude pH v akváriu stabilné stále.
Ak regulátor pH ukazuje hodnotu pH 6,7 výstup ku ktorému je pripojený elektromagnetický ventil, bude pod napätím (zapnutý), teda do akvária sa bude dávkovať CO2. Tým sa zníži pH, prežote CO2 okysľuje vodu.


Akonáhle sa pH v akváriu dostane na pH 6,3, kontrolér vypne výstupnú zásuvku a prívod CO2 sa uzavrie. pH začne stúpať. Pri dosiahnutí nastavenej hodnoty sa pH kontrolér opäť zapne a tento kolobeh sa opakuje.


Technické parametre
Rozmery: 15 x 8,5 x 4,2 cm 

Rozsah merania: 0.00 - 14.00 pH 

Presnosť:±0.1%

Rozsah nastavenia:3.50 - 10.50 pH 

Zdroj:5A/240V


102,00 €
cena vrátane DPH