Invital RO BASIC LAB reverzná osmóza

Základná reverzná osmóza vhodná pre morskú akvaristiku, sladkovodnú akvaristiku s dôrazom na maximálnu čistotu vody, laboratóriá a výrobu destilovanej vody na akékoľvek použitie. Stačí napojiť na prívod vody a tú prefiltruje tak, aby z nej odstránila tvrdosť, ťažké kovy a všetky látky nevhodné pre akváriové živočíchy a rastliny.

Vytvára mäkkú a úplne čistú vodu

Rastliny a rybky sú zvyknuté na tropickú vodu, ktorá je veľmi mäkká a prostá dusíkatých látok. Taká voda bohužiaľ tečie z kohútika alebo studne málokedy. Je vhodné ju teda upraviť osmózou, ktorá vytvára vodu úplne mäkkú. Následne je možné ju zmiešať s pôvodnou vodou napr. v pomere 1:3 alebo ju remineralizovať špeciálnymi prípravkami, ak by ste použili 100% vody z osmózy.

Ideálne pre morské akvária, laboratóriá a pod.

Akákoľvek osmóza pracuje tak, že do nej vteká priamo z vodovodu voda, ktorú prefiltruje a z druhej strany osmózy vytečie jedným vývodom voda úplne čistá a druhým odpadová. Čistú vodu použijeme na namiešanie vody v akváriu a odpadovú, ktorá je tvrdá vylejeme alebo použijeme na inú potrebu. Táto osmóza je základným modelom, ktorý je úplne vhodný na základné použitie v morskej akvaristike, laboratóriách a výrobe destilovanej vody pre akékoľvek použitie. Pri väčšom objeme výroby vody odporúčame osmózu Invital RO ADVANCED LAB, ktorá má plavákový kit a prídavné čerpadlo čerpadlo, čo zlepšuje pomer čistej a odpadovej vody a zrýchľuje výrobu vody.

Jednoduché zapojenie

Osmózu stačí len vybaliť z krabice a je ihneď pripravená na použitie. Existujú dve základné možnosti zapojenia:
Dočasné pri nedostatku miesta - Osmózu umiestnite do kúpeľne len na potrebný čas (väčšinou max. niekoľko hodín) a následne ju opäť upratáte. V takom prípade vtok do osmózy napojíte pomocou sprchového nástavca (v balení) na akúkoľvek sprchu alebo kohútik, samotnú osmózu položíte do vane/sprchovacieho kúta a výtok čistej vody nasmerujete do vedra/nádoby/priamo do akvária. Vývod odpadovej vody do inej nádoby alebo rovno do vane, aby odtiekla do odpadu.
Trvalé pri dostatku miesta - Pokiaľ máte voľné miesto, môžete osmózu napojiť trvale na batériu a odpadový vývod umiestniť dole do odtoku pod drezom/umývadlom. (všetko je v balení) Je to pohdlné riešenie, ale vyžaduje voľné miesto.

Vyrobí až 285 litrov denne

Tento údaj je teoretický, ktorý dokáže membrána vo vnútri osmózy prefiltrovať. Reálne to závisí od tlaku v systéme. Vyšší tlak znamená rýchlejšiu výrobu a tiež úspornejšiu prevádzku, pretože sa zlepší pomer vyrobenej odpadovej a čistej vody. Preto sa používa aj čerpadlo, ktoré vodu tlakuje av dlhodobom čase sa splatí úsporou za vodu.

Jednoduchá údržba

Samotnú osmózu tvorí obal, v ktorom sú predfiltre a membrána. Membrána je samotné srdce osmózy, ktoré vodu odsoľuje a tým zmäkčuje a odstraňuje všetky nežiaduce látky. Pred membránou sú predfiltre, ktoré odfiltrujú najhrubšie nečistoty tak, aby sa nedostali k membráne a predĺžili ich životnosť. Vnútri zostavy je použitá vysoko kvalitná membrána, ktorá vydrží minimálne výrobu 30 000 litrov vody. Samotné predfiltre je vhodné meniť po 6-11 tisícoch litroch vody.

Dlhá životnosť vďaka oplachovaniu

Naša osmóza má priamo v sebe zapojený tzv. oplachovací ventil, ktorý stačí raz za čas otočiť a na niekoľko sekúnd tak membránu prepláchnuť od zasolenia. Zvyšuje to jej životnosť.

Jemné dočistenie pre absolútnu čistotu vody

Akonáhle voda pretečie membránou, potečie ešte po dočistení cez DI filter, ktorý vykoná jemné dočistenie na úplne nulové hodnoty. Toto má význam predovšetkým v morskej akvaristike av laboratóriách. V sladkovodnej akvaristike toto nie je nutné.

Obsah balenia

 • Samotné telo RO s montážnym držiakom a zavedenou inštaláciou
 • 3x Korpus pre predfilty a DI filter
 • 1x Korpus pre membránu
 • 1x Membrána 75gpd
 • Uhlíkový a sedimentačný predfilter
 • DI filter
 • Oplachový ventil
 • Napojenie na odpad
 • Kolienko pre hadičku RO so závitom 1/4
 • Prechodka 1/2 na sprchu
 • Vsuvku 1/2 a prívodný ventil 1/4
 • Hadička pre reverznú osmózu 3 metre
 • Kľúče na otvorenie korpusov

94,00 €
cena vrátane DPH