Invital RO BASIC PLUS reverzná osmóza

Základná reverzná osmóza vhodná pre sladkovodnú akvaristiku, chovne, hydropóniu a výrobu destilovanej vody na akékoľvek použitie. Stačí napojiť na prívod vody a tú prefiltruje tak, aby z nej odstránila tvrdosť, ťažké kovy a všetky látky nevhodné pre akváriové živočíchy a rastliny.

Vytvára mäkkú a úplne čistú vodu

Rastliny a rybky sú zvyknuté na tropickú vodu, ktorá je veľmi mäkká a prostá dusíkatých látok. Taká voda bohužiaľ tečie z kohútika alebo studne málokedy. Je vhodné ju teda upraviť osmózou, ktorá vytvára vodu úplne mäkkú. Následne je možné ju zmiešať s pôvodnou vodou napr. v pomere 1:3 alebo ju remineralizovať špeciálnymi prípravkami, ak by ste použili 100% vody z osmózy.

Ideálne pre sladkovodné akvária, hydropóniu a pod.

Akákoľvek osmóza pracuje tak, že do nej vteká priamo z vodovodu voda, ktorú prefiltruje a z druhej strany osmózy vytečie jedným vývodom voda úplne čistá a druhým odpadová. Čistú vodu použijeme na namiešanie vody v akváriu a odpadovú, ktorá je tvrdá vylejeme alebo použijeme na inú potrebu. Táto osmóza je základným modelom, ktorý je úplne vhodný aj pre akvária a chovne, použitie v sladkovodnej akvaristike, hydropónii a výrobe destilovanej vody pre akékoľvek použitie. Táto osmóza obsahuje plavákový kit a sporiaci kit, čo zlepšuje pomer čistej a odpadovej vody.

Jednoduché zapojenie

Osmózu stačí len vybaliť z krabice a je ihneď pripravená na použitie. Existujú dve základné možnosti zapojenia:
Dočasné pri nedostatku miesta - Osmózu umiestnite do kúpeľne len na potrebný čas (väčšinou max. niekoľko hodín) a následne ju opäť upratáte. V takom prípade vtok do osmózy napojíte pomocou sprchového nástavca (v balení) na akúkoľvek sprchu alebo kohútik, samotnú osmózu položíte do vane/sprchovacieho kúta a výtok čistej vody nasmerujete do vedra/nádoby/priamo do akvária. Vývod odpadovej vody do inej nádoby alebo rovno do vane, aby odtiekla do odpadu.
Trvalé pri dostatku miesta - Pokiaľ máte voľné miesto, môžete osmózu napojiť trvale na batériu a odpadový vývod umiestniť dole do odtoku pod drezom/umývadlom. (všetko je v balení) Je to pohdlné riešenie, ale vyžaduje voľné miesto.

Vyrobí až 570 litrov denne

Tento údaj je teoretický, ktorý dokáže membrána vo vnútri osmózy prefiltrovať. Reálne to závisí od tlaku v systéme. Vyšší tlak znamená rýchlejšiu výrobu a tiež úspornejšiu prevádzku, pretože sa zlepší pomer vyrobenej odpadovej a čistej vody. Preto sa používa aj čerpadlo, ktoré vodu tlakuje av dlhodobom čase sa splatí úsporou za vodu.

Jednoduchá údržba

Samotnú osmózu tvorí obal, v ktorom sú predfiltre a membrána. Membrána je samotné srdce osmózy, ktoré vodu odsoľuje a tým zmäkčuje a odstraňuje všetky nežiaduce látky. Pred membránou sú predfiltre, ktoré odfiltrujú najhrubšie nečistoty tak, aby sa nedostali k membráne a predĺžili ich životnosť. Vnútri zostavy je použitá vysoko kvalitná membrána, ktorá vydrží minimálne výrobu 30 000 litrov vody. Samotné predfiltre je vhodné meniť po 6-11 tisícoch litroch vody.

Dlhá životnosť vďaka oplachovaniu

Naša osmóza má priamo v sebe zapojený tzv. oplachovací ventil, ktorý stačí raz za čas otočiť a na niekoľko sekúnd tak membránu prepláchnuť od zasolenia. Zvyšuje to jej životnosť.

Šporiaci kit zvyšuje rýchlosť výroby a šetrí vodu

Tento kit je v osmóze už namontovaný. Ide o ďalšiu membránu, ktorá je napojená na odpadový výtok. To znamená, že voda, ktorá by už inak bola nepoužitá je znovu prefiltrovaná. Výsledkom je minimum odpadovej vody. Daňou je zhoršenie kvality výstupnej vody, avšak v sladkovodnej akvaristike nám to vôbec nevadí, pretože nevyžadujeme nulovú tvrdosť a vodu by sme rovnako buď miešali s pôvodnou kohútikovou alebo remineralizovali.

Jemné dočistenie pre absolútnu čistotu vody

Akonáhle voda pretečie membránou, potečie ešte po dočistení cez DI filter, ktorý vykoná jemné dočistenie na úplne nulové hodnoty. Toto má význam predovšetkým v morskej akvaristike av laboratóriách. V sladkovodnej akvaristike toto nie je nutné.

Nič už nepretečie. Automatické zastavenie výroby pri dosiahnutí hladiny.

V zostave je namontovaný plavákový ventil, ktorý môžete alebo nemusíte použiť. Slúži na to, že si ho umiestnite do vedra/sudu alebo priamo do akvária a akonáhle je dosiahnutá požadovaná hladina vody, ktorú určuje výška plaváka, osmóza vodu zastaví a prestane ju vyrábať. Tým nemôže nikdy dôjsť k pretečeniu vody a nemusíte tak hladinu strážiť a neustále na výmenu vody myslieť.

Obsah balenia

 • Samotné telo RO s montážnym držiakom a zavedenou inštaláciou
 • 3x Korpus pre predfilty a DI filter
 • 1x Korpus pre membránu
 • 1x Kit sporiaca vodu
 • 2x Membrána 75gpd
 • Uhlíkový a sedimentačný predfilter
 • DI filter
 • Oplachový ventil
 • Plavákový kit
 • Napojenie na odpad
 • Kolienko pre hadičku RO so závitom 1/4
 • Prechodka 1/2 na sprchu
 • Prívodný ventil 1/4
 • Hadička pre reverznú osmózu 3x 2 metre
 • Kľúče na otvorenie korpusov

118,00 €
cena vrátane DPH