TetraPlant CO2-Optimat

Praktický CO2 set priaznivo pôsobí na sviežosť a zdravie rastlín v akváriu. TetraPlant CO2 set obsahuje: – CO2 Depot
hadička
plastový valcový zásobník s membránouUhlík je dôležitá výživná hodnota pre všetky rastliny, ktoré ho absorbujú v akváriu pomocou kysličníka uhličitého. Hodnota kysličníka uhličitého v atmosfére je takmer nevyčerpateľná no v akváriu je hodnota kyseliny uhličitej príliš nízka. Používaním TETRAPLANT CO2 môžete jednoducho obohatiť Vašu akvarijnú vodu kysličníkom uhličitým.
Výhody TETRAPLANT CO2:
rastliny v akváriu sú silnejšie a zdravšie
zabraňuje usadeninám vápna na rastlinách a skle akvária
vynikajúci rast rastlín podporuje okysličenie vody v akváriu čo priaznivo pôsobí na ryby v akváriuNávod na použitie:

  • Umiestnite vertikálne plastový zásobník pod hladinu vody približne 5–15 cm. Membrána musí byť otočená smerom na hor.
  • Pred naplnením plastového zásobníka CO2 prepláchnite plastový zásobník vodou. Nádobu s CO2 a plastový zásobník treba prepojiť hadičkou, ktorá je súčasťou balenia.
  • Nechajte niekoľko hodín prepojenú nádobu s CO2 a prázdny plastový zásobník stáť (najlepšie cez noc). Potom naplňte plastový zásobník s membránou kysličníkom uhličitým z nádoby CO2-depot. Kysličník uhličitý sa automatický uvoľní do akvária.
  • Môžete si všimnúť, že pri plnení plastového zásobníka CO2 sa obsah vody v zásobníku znižuje. Ak plastový zásobník je naplnený CO2, voda bude pomaly tlačiť CO2 do akváriá. Naplňte plastový zásobník 1–2 krát denne.
  • Za účelom okysličenia plastového zásobníka občas otočte plastový zásobník opačne a to tak aby mohli ostatné plyny (ako kyslík a dusík) uniknúť
  • Ak je membrána znečistená, tak treba membránu vyčistiť. Ak je poškodená musíte ju vymeniť.


Dôležité rady a tipy:

  • Pri obohacovaní vody kysličníkom uhličitým pomocou CO2 – Optimat, mali by ste zabrániť ostatným formám okysličovania vody. Najlepší účinok CO2 – Optimat je v noci (t.j. bez svetla), pretože rastliny môžu absorbovať iba CO2. Je doporučené okysličovať vodu počas noci.
  • Tetra CO2 test spoľahlivo indikuje prítomnosť kysličníka uhličitého v akváriu. Pretože CO2, KH a pH – hodnoty sú nezávislé, KH a pH – hodnoty mali by byť taktiež testované pravidelne pomocou vhodného TETRA Testu.
  • Do poručujeme dlhodobú koncentráciu (5 – 15 mg/l ako optimálnu CO2 koncetráciu)

17,60 €
cena vrátane DPH