Venčenie psov aktívnym spôsobom

Poznáte to. Vyjdete so psom na hodinovú prechádzku, pes Vás počas prechádzky stále niekam ťahá, prechádza v kľude je neznámy pojem, máte pocit že pred odchodom pes vypil 4 šálky kávy.

chcem behaaaať
chcem behaaaať

A ani po hodinovej prechádzke nechápete, že pes ma stále rovnako energie ako keď ste na prechádzku vyrazili.

Pre veľa psov je bežná prechádzka nedostatočná, na vodítku nedokážu vybiť nahromadenú energiu, a vaše tempo je pre nich "slimačí" krok.

Ak chcete vybehať svojho psa, ale bojíte sa sadnúť na bicykel, nemôžete ho pustiť navoľno lebo by Vám mohol utiecť, som tu pre Vás.

Za 30min bude pes dostatočne vybehaný, spokojný a vy tiež.

Mám skúsenosti s venčením ako malých, tak aj veľkých psov (cca 40kg).


Nemusíte sa báť, že Váš pes nikdy nešiel pri bicykli a nebude vedieť čo má robiť. To nechajte na mňa. S každým psom pracujem individuálne, prvé vychádzky sú spoznávacie, ale častokrát pes sa už po pár minútach naladí na bicykel a ide veľmi pekne.

Ideálne je, ak váš pes má postroj (vieme dodať), ale problémom nie je ani obojok, nakoľko ak mám psa na obojku, nenechávam ho aby ma na bicykli ťahal, ale ide vedľa mňa a  vodítkom ho len korigujem.

Pes, ktorého mám ,má 23kg (kríženec rodézskeho ridgebacka) a venčím ho už cez 2 roky hlavne na bicykli. Pred ním som venčil psy v útulku, špica, bígla, labradora a iné.

Venčenie v OZ Pomoc psom v Strážskom, keď ešte fungovalo
Venčenie v OZ Pomoc psom v Strážskom, keď ešte fungovalo
Wendy - pomáhala mi učiť sa bicyklovať :-)
Wendy - pomáhala mi učiť sa bicyklovať :-)


Sú psy, ktoré sa ani pri hodinovej bežnej prechádzke, kedy vy ako majiteľ sa prechádzate a váš pes ide na flexi vodítku pri vás, alebo môže odbiehať len 3 alebo 5m podľa dĺžky vodítka.

Takéto psy, ako napr. jack russel, border kólia, ridgeback, vyžla a podobne, potrebujú nabehať kilometre, aby sa unavili. Ak ich máte zavretých v byte, či v dome na záhrade, tak nech je záhrada akokoľvek veľká, pes sa tam nedokáže dostatočne unaviť, časom všetko na dvore pozná a je to pre neho nuda.

A tak začínajú problémy, ako útek z dvora, pohrabovanie sa, preliezanie cez plot, ničenie vecí či už v byte alebo na záhrade, skákanie po majiteľoch a podobne.

Jediný spôsob ako takéto psy poriadne unaviť je

  • niekoľkohodinová prechádzka,
  • prechádzka po lúke, kedy je pes na voľno a má možnosť behať 
  • alebo vziať psa na bicykel a takto mu robiť sparingpartnera.
  • bežiace pásy pre psy

V dnešnej dobe nie každý ma čas ísť na niekoľkohodinovú prechádzku.

Pustiť psa na lúke hlavne ak je to plemeno, ktoré ma lov zakorenené v génoch, je veľké riziko ak nemá dostatočný výcvik od malička, nakoľko aj keď na dvore počúva a príde k vám, tak ak je na lúke a bez vodítka, tak často pri spozorovaní divej zveri pes vyštartuje a vás "nevidí" a "nepočuje". Skrátka jeho inštinkt je veľmi silný.

Vziať silného psa na bicykel je riziko a mal by to skúsiť len ozaj dobrý cyklista. Musíte si nájsť spôsob, ako so psom fungovat, aby vám neprešiel cez koleso, alebo sa netrhal do boku a neohrozil tak vás alebo okolie.


Ja som chodil venčiť psy do útulku a tam som prišiel na spôsob, ako bezpečne venčiť psy. Venčil som tam 30-40kg psy. Dávnejšie som mal v dočasnej opatere plemeno Západosibírska Lajka, čo je pes ktorý je mohutný, silný a tiež potrebuje veľa pohybu.

Dnes často venčím svojho psa Timmyho, kríženca Rodézskeho Ridgebacka (váha 23kg).


Kilometre na bicykli s rôznymi psami ma naučili ako s nimi fungovať tak, aby sa nezaplietli pod kolesá.

Tieto znalosti ponúkam teraz všetkým, ktorí by psovi chceli dopriať viac pohybu a sebe kľudnejší domov, lebo unavený pes = dobrý pes.

30min aktívneho behu psa vedľa bicykla zaručene psa unaví a pes tak vybije svoju nahromadenú energiu. Práve nahromadená energia, ktorú si pes nemá kde vybiť spôsobuje rôzne problémové chovanie.

Cenník, ceny s DPH
Cenník, ceny s DPH